ŤAŽNÉ ZARIADENIA

PREDAJ A MONTÁŽ

Predávame a montujeme Slovenské spájacie ťažné zariadenia

s guľou ISO 50 pre všetky typy osobných, úžitkových a nákladných motorových vozidiel s najkvalitnejšou povrchovou úpravou na trhu - zinku sa nevyrovná žiadna farba! Každé ťažné zariadenie je konštruované a vyrábané pomocou moderných technológií v súlade s národnými a medzinárodnými normami a smernicami ako ISO 9001:2008EHK 55(94/20/ES) .

 

Všetky naše ťažné zariadenia sú schválené ako E27, (e27) alebo 27MD.

 

 

Ťažné zariadenia sú vyrábané v dvoch prevedeniach, ktoré sa líšia spôsobom odnímania spojovacej gule.

 

 

 

PREVEDENIE C ("Bajonetové odnímanie")                                                                 PREVEDENIE A (Skrutkové odnímanie)

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Prvé prevedenie nesie komerčný názov: Prevedenie C. Toto prevedenie je určené pre náročnejších užívateľov. Pri odnímaní spojovacej gule nie je potrebné použiť žiadne náradie. Prevedenie je známe tiež pod názvom "bajonet" resp. "bajonetové odnímanie." Princíp odnímania spojovacej gule pri prevedení "C" je unikátom európskych rozmerov (konštrukčné prevedenie aj spôsob výroby) a je chráneným duševným vlastníctvom výrobcu.

V porovnaní s konkurenčnými produktami na trhu má nami montované "bajonetové odnímanie" niekoľko nesporných výhod, a to:

  • veľmi  jednoduchá a ľahká manipulácia s minimálnymi nárokmi na fyzickú a technickú zdatnosť užívateľa - manipuláciu zvládnu aj deti,

  • pri odnímaní a spätnom zakladaní nie je potrebné použiť rukavice – pred priemyselným tukom Vás chráni sada gumových krytov a praktické puzdro,

  • spolu so spojovacou guľou sa súčasne odnímajú všetky spojovacie prvky (nezostávajú na vozidle) a teda nie sú ďalej zbytočnevystavované poveternostným vplyvom, čo rapídne predlžuje životnosť a takisto výrazne prispieva k bezpečnosti počas prevádzky– na vozidle zostáva len samotný držiak s otvorom, ktorý neobsahuje žiadne citlivé časti a okrem toho sa vodotesne uzavrie gumovými krytmi (ak by aj napriek všetkému došlo, k vnútornému znečisteniu držiaka, je možné tento bez problémov vyčistiť, keďže otvor v ňom je priechodzí)

  • uchytenie spojovacej gule na vozidle zabezpečujú až 3 bezpečnostné prvky,

  • najexponovanejšie časti sú adekvátne tepelne spracované (vákuovo kalené).

     

"Bajonetové odnímanie" je konštrukčne vyriešené takým spôsobom, že pri náhodnom zlyhaní niektorého s bezpečnostných prvkov (čo by mohlo nastať v prípade skrytých vád v materiáli, nesprávnym použitím a pod.) ostane spojovacia guľa uchytená v držiaku. K spontánnemu uvoľneniu spojovacej gule nedôjde ani pri zlyhaní dvoch bezpečnostných prvkov súčasne. 

 

 

Ďalším prevedením odnímania spojovacej gule je: Prevedenie A. Jedná sa o spôsob odnímania spojovacej gule, pri ktorom je potrebné použiť príslušné náradie (vidlicový alebo prstencový kľúč). Toto prevedenie je predovšetkým vhodné pre menej náročných užívateľov, ktorí predpokladajú, že spojovaciu guľu budú odnímať menej často.


Objednajte si už dnes montáž Vášho ťažného zariadenia.